درباره چنگ

آموزشگاه موسیقی چنگ،

در خرداد هزار و سی‌صد و هشتاد و یک توسّط "دکتر کاوه کشاورز" تاسیس گردید. در ابتدا، هدف اصلی او از تاسیس آموزشگاه، ایجاد مدرسه سازهای زهی در شیراز بود. در دهه شصت، آموزش بیشتر سازها از جمله ویولن، چه در شاخه موسیقی ایرانی و چه در سبک کلاسیک، بسیار محدود و ضعیف بود. این مشکلات، تنها به سازها محدود نمی‌شد و در زمینه مبانی موسیقی آهنگسازی و گروه نوازی (آنسامبل) نیز به چشم می‌خورد.

دکتر کشاورز علی‌رغم این که در رشته پرکارِ پزشکی به تحصیل می‌پرداخت، برای فراگیری ویولن و دانش موسیقی می‌بایست، هر هفته به پایتخت سفر کند. همین کاستی‌ها و دشواری‌های موجود در یادگیری سازهای زهی و سایر دروس نظری موسیقی سبب شد تا وی، به تاسیس مکانی اختصاصی برای آموزش این گروه از سازها بیندیشد.

آموزشگاه درجه یک 

 چنگ، اوّلین آموزشگاه موسیقی در شیراز است که از دفتر آموزش و توسعه فعّالیّت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موفّق به کسب عنوان "درجه یک" شده است. از مهم‌ترین علّت‌های کسب عنوان این درجه، می‌توان به میزان تحصیلات آکادمیک و غیر آکادمیک و سوابق درخشانِ مربیان، شیوه و کیفیّت آموزش، داشتن رپرتوار مدوّن و منظّم آموزشی برای تمامی دوره‌ها، تولید و به کارگیری منابع آموزشی منطبق با بالاترین استانداردهای روز دنیا و میزان خدمات تاثیرگزار در حوزه فرهنگ و هنر کشور، اشاره کرد.

چرا چنگ؟

نتایج نظر سنجی‌های دوره‌ای نشان می‌دهد، اکثریّت کسانی که به چنگ مراجعه می‌کنند، می‌دانند که چرا چنگ را انتخاب کرده‌اند. هنرجویان از نقاط مختلف شیراز و حتی شهرها و شهرستان‌های دور و نزدیک به چنگ می‌آیند تا از شیوه و خدمات منحصر به فرد آموزشی آن بهره ببرند. اگرچه امروز چنگ، شاخص‌ترین مرکز آموزش در زمینه سازهای زهی، مبانی موسیقی و تربیّت مربّی در ایران است، ولی برنامه‌ریزی و رپرتوار آموزشی آن، در حال گسترش به تمامی شاخه‌های موسیقی می‌باشد. 

آدرس ارتباطی ما

آدرس : شیراز ، خیابان زرهی، بیست متری شبان، کوچه شماره سه، پلاک یک

تلفن : 07138314874

         07138302573   

موبایل : 099396446834

ایمیل : info@changmusic.ir

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه موسیقی چنگ می باشد

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن